Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Piknik jakich mało  - ŁOWISKO 2022

       10 lipca na Stadionie Sportowym w Łowisku po raz pierwszy miał miejsce Piknik Rodzinny. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Wójta Gminy Kamień, Koło Gospodyń Wiejskich w Łowisku, Ochotniczą Straż Pożarną w Łowisku oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Kamieniu. Przedpołudniowy psikus pogodowy nie zatrzymał organizatorów przed kontynuowaniem ostatnich przygotowań i zgodnie z planem p. Marcin Laufer – dyr. GCKSiR, Wójt Gminy pan Ryszard Bugiel oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łowisku pani Anna Krasoń uroczyście powitali zgromadzonych na placu mieszkańców i przybyłych gości. Pełna atrakcji niedziela z godziny na godzinę przyciągała coraz to większą rzeszę ludzi, na których czekało mnóstwo niespodzianek.

     Piknik rodzinny organizowany był w partnerstwie z Lasami Państwowymi. Dzięki temu partnerstwu Panie z KGW w Łowisku pozyskały środki aby przygotować stoiska z darmowym poczęstunkiem i materiałami promocyjnymi. Ma stoisku serwowano wiele pysznych potraw m.in:

  • - Pierogi z jagodami.
  • - Bigos myśliwski z dziczyzną i grzybami,
  • - Miodownik,
  • - Babeczki z jagodami i malinami,
  • - Szyszki kakaowe,
  • - Kiełbasę z dziczyzną,
  • - Chleb z żurawiną,
  • - Kompot z owoców leśnych,
  • - Jagodzianki (drożdżówki z jagodami),
  • - Różne gatunki miodów.

            Stoisko z darmowym poczęstunkiem promowało zdrową żywność pochodzącą z polskich lasów. W  przygotowanie poczęstunku włączyły się zaprzyjaźnione Koła z terenu Gminy. Na placu nie zabrakło też strefy gastronomicznej, gdzie można było zaspokoić głód i pragnienie. Na najmłodszych czekali animatorzy, dmuchane place zabaw, wata cukrowa, przejazdy bryczką oraz inne stoiska z bogatą ofertą zabawek.

            Podczas Pikniku Rodzinnego w Łowisku odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ekologia w lecie”, który został zorganizowany dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół im. Św. Jana Pawła II w Łowisku.  Dzieci i młodzież otrzymali nagrody na scenie z rąk Dyrektor Zespołu Szkół Pana Franciszka Olko i Wójta Gminy Kamień Pana Ryszarda Bugla. Wystawa prac plastycznych została udostępniona na placu imprezy dla wszystkich uczestników. Prace traktowały o walorach lasu i dobrym zachowaniu w jego obrębie, pobudzały wyobraźnię i były pouczające.

          Oprawę muzyczną imprezy rozpoczęła Młodzieżowa Kapela Ludowa z Kamienia, której instruktorem jest p. Paweł Piróg- młody, zdolny mieszkaniec Łowiska. Na scenie wystąpił również Zespół Mażoretkowy Eldorado, którego trenuje p. Barbara Kutyła, a występ wokalny uzdolnionej muzycznie Natalii Marii Bednarz – Niemiec z Kamienia wprowadził zgromadzonych w dobry nastrój. Kolejną muzyczną niespodzianką był koncert Zespołu Zbóje,  a tuż potem na scenie zagrał i zaśpiewał znany wszystkim zespół MIG. Koncerty gwiazdorskich zespołów ufundowali główni sponsorzy: firma REMET CNC, RĘBAKI24.pl oraz KOBEX. Piknik zakończył się zabawą taneczną, a jej uczestnikom przygrywał zespół LATO.

         Za przygotowanie tak bogatego w wydarzenia pikniku serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zdrowie, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Szczególną w tym rolę odegrały panie Anna Krasoń oraz Anna Oczkowska, które trzymały rękę na pulsie od początku do samego końca, starając się by każdy uczestnik zachował miłe wspomnienia. Pomocną dłoń wyciągnęli też strażacy z OSP w Łowisku, oraz mieszkańcy sołectwa. Bez wsparcia finansowego sponsorów, w szczególności firm REMET CNC, RĘBAKI24.pl, KOBEX oraz środków przeznaczonych przez Wójta i Dyrektora GCKSiR w Kamieniu impreza nie urosłaby do takich rozmiarów. Dlatego też za ich hojność i wielkie serce gorąco dziękujemy, życząc dużo zdrowia i samych sukcesów.

                                                                                                    

Wydarzenie zorganizowano w partnerstwie z Lasami Państwowymi

Banery/Logo