Komedia Juliusza Machulskiego „Next-ex” to współczesna opowieść oparta na obyczajowym motywie przedstawienia rodzicom nowego narzeczonego ich jedynej córki. Ta niełatwa konfrontacja w zabawny sposób ujawnia prawdziwe oblicze biorących w niej udział bohaterów. Ojciec rodziny (literat, naukowiec i intelektualista) poszukuje idealnego partnera dla swojej „królewny”. Żaden z przyprowadzanych przez nią chłopców nie jest w jego oczach odpowiednim kandydatem do jej ręki i dlatego każdy, prędzej czy później, staje się tytułowym „next-ex”.

Sztuka została nagrodzona w organizowanym przez Teatr Powszechny konkursie na polską komedię współczesną. Tekst ten tak zachwycił i rozbawił reżysera Wojtka Gwoździowskiego z baranowskiego MGOK-u, że postanowił zrealizować własny spektakl w Skopaniu. Aktorom pomysł się spodobał i wzięli się do pracy. Premiera odbyła się w kwietniu w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu przy pełnej sali i owacjach zachwyconej publiczności.

W sztuce nie brak nieoczekiwanych zwrotów akcji, przezabawnych dialogów i oryginalnych postaci. A skomplikowana intryga wyjaśnia się dopiero w ostatniej scenie. Aktorstwo na bardzo dobrym poziomie sprawia, że oglądanie spektaklu jest przyjemnością, a bohaterowie zyskują naszą sympatię od początku do końca. Gwarantowane silne bóle brzucha i ataki niepowstrzymanych wybuchów śmiechu.

 

Afiszck