Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Nie ma to jak  ,,PIKNIK POD GRZYBKIEM”

          Organizatorzy ,,Pikniku Pod Grzybkiem” tj. Wójt Gminy Kamień, Koło Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Prusinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu Błonie, Sołtys Kamienia Prusiny, Pan Marian Zybura oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji już nie wyobrażają sobie lata bez takiej imprezy. Dlatego też dokładają wszelkich starań, aby na Stadionie Sportowym w Kamieniu Błonie zagościła muzyka, zabawa i taniec. Tak też się stało - 17 lipca tego lata w niedzielne popołudnie odbył się upragniony piknik, na który przybyło mnóstwo osób, a jak przystało na piknik rodzinny były to głównie rodziny z dziećmi. To właśnie na najmłodszych czekało najwięcej atrakcji i to darmowych: lody na patyku, kiełbaski, dmuchane zjeżdżalnie, przejazdy bryczką, malowanie twarzy oraz gry i zabawy z animatorami. Sportowi zapaleńcy z Klubu Sokołek uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich na boisku, a na  placu można było znaleźć  stoiska z popcornem, watą cukrową, kebab, napoje chłodzące lub gorącą herbatkę i inne przysmaki.

         Tym razem w organizację Pikniku włączyło się także Koło Gospodyń Wiejskich z Krzywej Wsi. Dzięki ich zaangażowaniu piknik zorganizowano w partnerstwie z Lasami Państwowymi. W trakcie trwania imprezy KGW z Krzywej Wsi realizowało działania promujące Lasy Państwowe. Głównym działaniem promocyjnym była organizacja stoiska z darmowym poczęstunkiem. Koło Gospodyń wiejskich przygotowało dwie główne potrawy dla uczestników imprezy, a mianowicie:

- bigos myśliwski z dziczyzną i grzybami leśnymi oraz,

- zupę grzybową przecierową z makaronem.

         Ponadto na stoisku odstępne były jagody, ciasta i ciastka z jagodami, kiełbasa z dziczyzną przetwory z jagód i jeżyn oraz miód. Kawałki wafli tortowych posmarowane pysznymi przetworami i miodem cieszyły się wielkim powodzenie głównie wśród najmłodszych imprezowiczów.

          Darmowy poczęstunek dla mieszkańców przygotowało także Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienia Prusiny. Domowe wypieki oraz potrawka cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na ich stoisku dostępne były także tradycyjne wyroby mięsne przekazane nieodpłatnie przez Pana Mariusza Ciaka właściciela zakładu mięsnego Ciak i Synowie – wyroby tradycyjne.

           Podczas imprezy odbyła się pogadanka dla uczestników dotycząca korzystnych warunków zdrowotnych i rekreacyjnych wynikających z korzystania z lasu przez społeczeństwo, którą na scenie prowadziła Pani Jadwiga Kula-Romanek. Następnie najmłodsi ochotnicy wzięli udział w konkursie przygotowanym przez panią Jadwigę i panią Stanisławę Iskra p.h. „Dobre z lasu” na temat zdrowej żywności pochodzenia leśnego. Za udział otrzymali dyplomy i upominki. Do komisji konkursowej powołani zostali: pani Agnieszka Kida- przewodnicząca KGW w Krzywej Wsi,  pan Ryszard Bugiel – Wójt Gminy Kamień, ksiądz Wacław Stokłosa – Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożęj Królowej Świata w Kamieniu Błonie oraz Dyrektor GCK,SiR pan Marcin Laufer. Oni również poddani zostali testowi wiedzy na temat polskich lasów i całkiem dobrze sobie radzili. Okazało się  jednak że niektóre pytania były podchwytliwe, a same odpowiedzi nie były zbyt oczywiste. Dzięki temu zarówno osoby poddane testom jak i uczestnicy pikniku wzbogacili swoja wiedzę o cenne i praktyczne informacje.

       Organizatorzy przygotowali również muzyczne niespodzianki. Na scenie wystąpiła znana i lubiana wokalistka Natalia Maria Bednarz-Niemiec, śpiewająca i grająca na saksofonie Kinga Magda, a na akordeonie zagrał Sebastian Piędel. Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna z udziałem zespołu ,,REVEL”.

        Radość, uśmiech na twarzy i fantastyczny humor towarzyszył uczestnikom, co świadczyło o tym, że impreza się udała. Nie byłoby jej jednak bez wysiłku i ogromu pracy jaką włożyli w przygotowanie organizatorzy oraz wsparcia finansowego  sponsorów. Wszystkim serdecznie dziękujemy i liczymy, że ,,Piknik pod Grzybkiem” to już stała letnia impreza na kamieńskich Błoniach.

                                                                                                    

Wydarzenie zorganizowano w partnerstwie z Lasami Państwowymi

Autor: Stanisława Iskra

Banery/Logo